utwórz użytkownika
Logo
Samodzielny Publiczny Zakład
Opieki Zdrowotnej
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku
_logo_iis_ue3

Informacje WSS nr 3 w Rybniku

W dniu 30.11.2018 r. Kapituła Czarnego Diamentu przyznała Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu tę wyjątkową nagrodę.
W uznaniu dla naszej placówki  za zasługi dla śląska w zakresie zmian organizacyjnych, operacyjnych, finansowych oraz inwestycyjnych.
Nagrodę odbierał Zastępca Dyrektora d/s Lecznictwa Wojciech Kreis.


   


Podziękowanie

 

    Dyrekcja WSS Nr 3 w Rybniku składa serdeczne podziękowania dla Fundacji mAli wspaniali

za pomoc w organizacji zbiórki z której zakupiono pomoce szkolne i komputer na oddział pediatrii.

Darowizny rzeczowe umilą pobyt a także ułatwią pracę personelowi tegoż oddziału.

 

Poniżej otrzymane sprzęty:
 • narzuta – 2 szt

 • drukarka laserowa Brother

 • art. biurowe

 • termometr bezdotykowy – 3 szt

 • zestaw komputerowy

 • waga SECA niemowlęca

 • koce 130x170 6 sztuk

 • kocyki niemowlęce 3 sztuki

 • termometry pod pachę 5 sztuk

 • pulmogain

 • pulsoksymetr klipsowy dla dzieci

 • waga kolumnowa SECA 799/220 klasa III ze wzrostomierzem legalizowana
   


 


Komunikat

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 26 września 2018r. w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim z udziałem Ministra Zdrowia p. prof. Łukasza Szumowskiego oraz Wojewody Śląskiego p. Jarosława Wieczorka podpisano umowę na dofinansowanie SOR naszego Szpitala na kwotę 443 900zł. przez Ministerstwo Zdrowia w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. 


W Oddziale Urologicznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku wykonano po raz pierwszy zabiegi endoskopowe z powodu rozrostu gruczołu krokowego z użyciem lasera diodowego. Zabiegi z użyciem energii laserowej są nowocześniejszą formą leczenia zabiegowego łagodnego rozrostu stercza w stosunku do klasycznej endoskopowej elektroresekcji. Przewaga tego rodzaju zabiegu polega w głównej mierze na niemal całkowitym wyeliminowaniu krwawienia śródoperacyjnego co skraca przebieg zabiegu i zmniejsza znacząco ryzyko okołooperacyjne u chorego oraz umożliwia jego wykonanie nawet u bardziej obciążonych chorobami towarzyszącymi chorych. Operowani pacjenci w dobrym stanie w krótkim czasie po zabiegu zostali wypisani do domu.

 


Inicjatywa „ANGELS” pod patronatem Europejskiej Organizacji Udarowej (ESO)  przyznała „Złotą Nagrodę” dla Pododdziału Udarowego Oddziału Neurologicznego WSS nr 3 w Rybniku. Wyróżnienie jest uhonorowaniem dobrej opieki nad pacjentem z udarem mózgu, potwierdzając wysoką jakość procedur w rybnickim szpitalu. Aby uzyskać nagrodę należało spełnić kryteria obejmujące między innymi stosowanie nowoczesnej metody leczenia trombolitycznego u  chorych w ostrej fazie udaru mózgu oraz krótki czas wdrożenia procedur diagnostycznych i terapeutycznych. Oddział Neurologiczny z Pododdziałem Udarowym WSS Nr 3 w Rybniku jest pierwszym na Śląsku oraz jednym z 12 oddziałów w Polsce uhonorowanych Nagrodą Angels. 
Globe_tile_icon
Szpital on-line

Możesz korzystać z rezerwacji on-line.

Załóż konto na portalu,
wybierz poradnię
i zarezerwuj wizytę przez Internet!

Pointer_tile_icon
Jak nas znaleźć

SPZOZ
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3
ul. Energetyków 46, 44-200 Rybnik

tel.: 32-42-91-251
fax.: 32-42-28-272
email: szpital@szpital.rybnik.pl