21.10.2015

KOMUNIKAT 3

Dyrekcji Szpitala

W dniu 20.10.2015r. o godz. 13.00 na terenie Szpitala, w Sali METORG, odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez załogę Szpitala, na którą zostali zaproszeni również przedstawiciele Pracodawcy.

W związku z pytaniami dziennikarzy rzecznik prasowy Szpitala opisał aktualny stan negocjacji z Protestującymi, które zostały zawieszone do czasu uzyskania stanowiska Zarządu Województwa Śląskiego dot. trwającej akcji protestacyjnej Związku Zawodowego Pracowników Bloku Operacyjnego, Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Rzecznik przytoczył również konkluzję tego stanowiska, w której dotychczasowe stanowisko Dyrekcji w trwającym proteście uzyskało pełne poparcie Podmiotu Tworzącego. Przedstawiciele Pracodawcy również stanowczo zaprotestowali przeciwko insynuacjom pojawiającym się mediach a dotyczącym rzekomego zastraszania Protestujących.

Przekazywanie informacji dot. ekonomicznych konsekwencji protestu dla Szpitala, oraz informacji dot. ewentualnych prawnych konsekwencji prowadzenia akcji protestacyjnej nie jest zastraszaniem Pracowników.

W dalszej części Organizatorzy - przedstawiciele Związków zaprezentowali swoje stanowisko dot. protestu, wskazując, iż nie akceptują protestu mającego prowadzić do podwyżki wynagrodzeń tylko jednej grupy zawodowej.

W dniu 21.10.2015 r. Rada Pracownicza w pełni poparła działania Dyrekcji.