23.10.2015

Komunikat 4

Dyrekcji Szpitala

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie zorganizowane przez Radę Pracowników działającą w WSS nr 3 w Rybniku, na które zostali zaproszeni: Związki Zawodowe, w tym Związek Zawodowy Pracowników Bloku Operacyjnego, Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Dyrekcja Szpitala, przedstawiciele Załogi oraz protestujących pielęgniarek anestezjologicznych.

W toku spotkania w związku pytaniami Rady Pracowników oraz Załogi, obydwie Strony trwającego sporu zbiorowego przedstawiły swoje stanowiska w ramach negocjacji.

Związek wyartykułował swoje żądania płacowe dla reprezentowanej grupy zawodowej dot. bezwarunkowej podwyżki wynagrodzenia (poprzez podwyżkę posiadanego dodatku).

Pracodawca wskazał na:

• sytuację ekonomiczną Szpitala,

• fakt wypłacania podwyżki tzw. systemowej, począwszy od listopada 2015r. (z nadpłatą od września 2015r.) obejmującą również grupę protestujących Pracowników,

• propozycję Pracodawcy włączenia dodatku posiadanego przez protestującą grupę zawodową do stawki wynagrodzenia zasadniczego,

• propozycję (warunkową i bezwarunkową) rozpoczęcia negocjacji dot. podwyżek dla całej Załogi, w lutym 2016r.

Pomimo zabiegów Członków Rady, nie doszło do zbliżenia stanowisk Stron sporu.