Nawigacja Treść Narzędzia dostępności

baner

Aktualności

Komunikat w sprawie wycofania ograniczenia odwiedzin pacjentów hospitalizowanych w SP ZOZ Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku

W związku z poprawą stanu epidemiologicznego w kraju i w regionie, w tym zmniejszenia zachorowań na choroby infekcyjne, od dnia 04.04.2026 r. wycofuje się ograniczenie odwiedzin pacjentów w Szpitalu. Odwiedziny będą odbywać się zgodnie z obowiązującym „Regulaminem Odwiedzin”, który jest zamieszczony na stronie Internetowej Szpitala w zakładce „Pacjent”.

 

Życzenia świąteczne 2025

 

Ulotka informacyjna eCareMed

 

Plakat z zaproszeniem do wzięcia udziału w badaniu

 

Plakat z zaproszeniem do wzięcia udziału w badaniu

 

Szanowni Członkowie Zarządu SP ZOZ Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku. Szanowne Panie i Panowie Kierownicy Oddziałów Szpitalnych, Działów Diagnostycznych, Panie Oddziałowe i Koordynujące. Koledzy i Koleżanki Lekarze, Lekarki i Panie Pielęgniarki, Pracownicy Administracji i Działów Technicznych.

Od maja 2021 r. pełniłem zaszczytną funkcję i obowiązki Dyrektora ds. Lecznictwa Naszego Szpitala. Był to okres bardzo trudny dla Nas Wszystkich z związku z Pandemią COVID 19, zmianą w Dyrekcji Szpitala oraz licznymi inwestycjami remontowymi w infrastrukturze technicznej szpitala. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu wszystkich pracowników szpitala wspólnie udało się Nam przetrwać te trudne chwile. W tym miejscu chciałem bardzo serdecznie podziękować Wszystkim Państwu za współpracę i pomoc w przeprowadzeniu Naszego Szpitala przez ten okres trudnych zmian i nie zawsze łatwych decyzji. Pełnienie funkcji Dyrektora ds. Lecznictwa to praca z pełnym zaangażowaniem 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu co wpływało na zmniejszenie czasu poświęcanego mojej życiowej pasji jaka jest Chirurgia Dziecięca. Od października 2025 r prowadzony przeze mnie Oddział Chirurgii Dziecięcej został przekształcony w Kliniczny Oddział Chirurgii Dziecięcej i stał się bazą dydaktyczną dla studentów Akademii WSB. Moja osobista potrzeba zwiększenia zaangażowania w pracę Oddziału oraz konieczność przygotowania się do rozpoczęcia działalności dydaktycznej były podstawą do podjęcia decyzji o rezygnacji z pełnienia funkcji Dyrektora ds. Lecznictwa Naszego Szpitala. Jeszcze raz Serdecznie Dziękuję za wieloletnią współpracę, życzę Wszystkim zdrowia i radości w życiu osobistym oraz sukcesów i satysfakcji w pracy zawodowej.
dr n. med. Janusz Kowalski.

Janusz Kowalski

 

Z ogromnym szacunkiem i wdzięcznością żegnamy naszego Dyrektora ds. Lecznictwa. Dr. n. med. Janusz Kowalski przestaje pełnić funkcję Dyrektora ds. lecznictwa, jednocześnie nadal pozostaje z nami pełniąc funkcję kierownika Oddziału Chirurgii Dziecięcej z Pododdziałem Leczenia Oparzeń dla Dzieci. Dziękujemy za lata zaangażowania, odpowiedzialności i troski o najwyższe standardy opieki nad pacjentami. Panie Dyrektorze – życzymy powodzenia, zdrowia oraz wielu sukcesów na dalszej drodze zawodowej i osobistej.

Jednocześnie z radością powitaliśmy nową Dyrektor ds. Lecznictwa, lek. Aldonę Olejnik. Życzymy Pani wielu dobrych decyzji, satysfakcji z pracy oraz owocnej współpracy z całym zespołem naszego szpitala. Składamy serdeczne gratulacje Pani mgr Ewelinie Góreckiej, która pełni funkcję Naczelnej Pielęgniarek. Życzymy wielu sukcesów, satysfakcji z pełnionej funkcji oraz dalszego rozwoju zawodowego.

Nowa Dyrektor ds. Lecznictwa

Nowa Dyrektor ds. Lecznictwa

 

Lek. med. Sylwia Szendzielorz-Krzempek została dziś oficjalnie nowym Kierownikiem Oddziału Okulistycznego. Serdecznie gratulujemy objęcia tej funkcji i życzymy wielu sukcesów, satysfakcji z pracy oraz pomyślnej realizacji wszystkich planów i wyzwań.

Jednocześnie składamy serdeczne podziękowania dotychczasowemu Kierownikowi Oddziału, dr n. med. Sławomirowi Bolkowi, który z dniem 29.12.2025 r. przeszedł na emeryturę.

Dziękujemy za wieloletnie zaangażowanie, profesjonalizm oraz wkład w rozwój Oddziału Okulistycznego i opiekę nad pacjentami. Życzymy dużo zdrowia, spokoju oraz realizacji planów na nowym etapie życia.

Nowy Kierownik Oddziału Okulistycznego

 

01.07.2025

OGŁOSZENIE
O KASACJI (ZNISZCZENIU) DOKUMENTACJI MEDYCZNEJ

Działając na podstawie art. 29 ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta informujemy, że z uwagi na upływające okresy przechowywania dokumentów indywidualna dokumentacja medyczna (historie choroby) pacjentów leczonych w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku będzie przekazana do zniszczenia (kasacji) w sposób uniemożliwiający identyfikację danych.

Planowane jest zniszczenie historii chorób pacjentów leczonych w:

  1. Oddziale Chirurgii Ogólnej w latach 1997–2003,
  2. Oddziale Chirurgii Dziecięcej w latach 1996–2001,
  3. Oddziale Otolaryngologii Dziecięcej w latach 1996–2001,
  4. Oddziale Urazowo–Ortopedycznym w latach 1998–2003,
  5. Oddziale Ginekologicznym w latach 1998–2003,
  6. Oddziale Otolaryngologii Dorosłych w latach 1998–2003,
  7. Oddziale Onkologicznym w latach 1998–2003,
  8. Oddziale Wewnętrznym w latach 1998–2003,
  9. Oddziale Dermatologicznym w latach 1999–2003,
  10. Oddziale Pediatrycznym w latach 1998–2001,
  11. Oddziale Noworodków i Wcześniaków w latach 1995–2001,
  12. Oddziale Okulistycznym w latach 1998–2003,
  13. Oddziale Intensywnej Terapii w latach 2001–2003,
  14. byłym Szpitalu Zakaźnym w Bełku w latach 1996–1999,
  15. Poradni Chirurgii Ogólnej w latach 1998–2003,
  16. Poradni Chirurgii Urazowo–Ortopedycznej w latach 1998–2003,
  17. Poradni Onkologicznej w roku 2002,
  18. Oddziale Wewnętrznym Żeńskim w latach 1988–1989 – dot. dokumentacji medycznej pacjentów zmarłych na skutek uszkodzenia ciała lub otrucia,
  19. Oddziale Wewnętrznym Męskim w latach 1988–1993 – dot. dokumentacji medycznej pacjentów zmarłych na skutek uszkodzenia ciała lub otrucia.

Osoby zainteresowane odbiorem oryginału wyżej wymienionej indywidualnej dokumentacji medycznej przeznaczonej do zniszczenia proszone są o złożenie stosownego wniosku w Kancelarii Szpitala – budynek Przychodni Wielospecjalistycznych – I piętro pok. 116.

Wniosek można:

Osobami upoważnionymi do odbioru dokumentacji medycznej są:

  • pacjent,
  • przedstawiciel ustawowy pacjenta,
  • osoba upoważniona przez pacjenta w trakcie pobytu w Szpitalu,
  • osoba bliska – po śmierci pacjenta, chyba że sprzeciwi się temu inna osoba bliska lub sprzeciwił się temu pacjent za życia.

Termin na składanie wniosków o odbiór oryginału indywidualnej dokumentacji medycznej upływa z dniem 31 lipca 2025 r.

Po upływie tego terminu dokumentacja zostanie zniszczona i nie będzie możliwości jej odbioru. Odbiór oryginału dokumentacji medycznej możliwy jest w terminie 30 dni od dnia złożenia wniosku.

 

Szanowni Państwo.

Zachęcamy do korzystania z platformy eCareMed – nowoczesnej elektronicznej platformy pacjenta, która została stworzona z myślą o Państwa wygodzie i potrzebach.

eCareMed to intuicyjne narzędzie, które umożliwia pacjentom szybki i łatwy dostęp do ich dokumentacji medycznej oraz wyników badań. Dzięki tej platformie możecie Państwo w każdej chwili sprawdzić swoje dane zdrowotne, co pozwala na lepsze monitorowanie stanu zdrowia oraz współpracę z naszym personelem medycznym.

Zachęcamy do zarejestrowania się na platformie eCareMed i do aktywnego korzystania z jej funkcji. Jesteśmy przekonani, że to rozwiązanie nie tylko ułatwi Państwu dostęp do informacji dotyczących zdrowia, ale także przyczyni się do jeszcze lepszej jakości świadczonej przez nas opieki medycznej.

 

Strona 1 z 2

Używamy plików cookie

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.