utwórz użytkownika
Logo
Samodzielny Publiczny Zakład
Opieki Zdrowotnej
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku
_logo_iis_ue3


Podmioty prawne i osoby fizyczne, które chcą wesprzeć Szpital mogą wpłacać darowizny na konto:
Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
38 1600 1055 1833 4024 4000 0001
Wyrażamy głęboką wdzięczność za każdą pomoc

Europejski Tydzień Urologii Oddziału Urologii w Rybniku

          Podczas Europejskiego Tygodnia Urologii, który odbywał się w tym roku w ostatnich dniach września, do licznych ośrodków urologicznych w Europie i w Polsce biorących w nim udział dołączył z rozmachem także Rybnik. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Urologii Śląskiej, Oddział Śląski Polskiego Towarzystwa Urologicznego oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku kierowany przez Dyrektor Bożenę Mocha-Dziechciarz. Patronat Honorowy nad Europejskim Tygodniem Urologii w Rybniku objął Prezydent Miasta Rybnika. Pomysł na realizację tego typu imprezy zrodził się z rosnącej potrzeby propagowania zachowań prozdrowotnych oraz profilaktycznych wśród mieszkańców tego blisko 140-tysięcznego miasta oraz powszechnym w Polsce problemem kolejek do specjalistów w publicznej ochronie zdrowia.

Rozpropagowanie wydarzenia wśród mieszkańców rozpoczęło się poprzez szeroko zakrojoną akcję informacyjną w mediach lokalnych. Swoistym prologiem była impreza „Celuj w zdrowie”, która odbyła się 23 września w centrum Rybnika, a polegała na promocji zdrowego stylu życia i zaproszeniu do uczestnictwa w wydarzeniach związanych z Europejskim Tygodniem Urologii. Z inicjatywy zespołu Oddziału Urologii oraz Dyrekcji WSS nr 3 w Rybniku przez cały tydzień trwającej akcji pacjenci mogli zasięgnąć bezpłatnej konsultacji urologicznej oraz bezpłatnie wykonać badanie poziomu PSA w szpitalnej Poradni Urologicznej.

W związku z powszechnym brakiem rzetelnej wiedzy na temat schorzeń urologicznych wśród społeczeństwa zorganizowano w dniu 28 września w Auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Rybniku sesję wykładową, którą poprowadził Ordynator Oddziału Urologii dr n. med. Andrzej Potyka. Głównymi prelegentami byli lekarze pracujący na co dzień w Oddziale Urologii w Rybniku oraz zaproszeni goście. Sesję uświetnił swoim udziałem prof. dr hab. n. med. Andrzej Paradysz Kierownik Kliniki Urologii ŚUM w Zabrzu. Główne tematy jakie zostały poruszone to kamica układu moczowego omówiona przez dr n. med. Grzegorza Prokopowicza, nietrzymanie moczu przedstawione przez dr Krzysztofa Jopa, krwiomocz o którym mówiła dr Krystyna Młynarek oraz szeroko rozumiana tematyka chorób prostaty zaprezentowana przez dr Stanisława Wąsika.

Zwyczajem jest, że Europejski Tydzień Urologii składa się poza czysto merytorycznymi inicjatywami również z towarzyszących mu imprez kulturalno-sportowych. Stąd na zakończenie wydarzenia 30 września na Strzelnicy Sportowej MKS LOK w Rybniku odbył się piknik strzelecki dla mieszkańców Rybnika i regionu pod nazwą Uro-Gun.

Wysoka frekwencja oraz ogromne zainteresowanie Europejskim Tygodniem Urologii w Rybniku świadczą o dużym zapotrzebowaniu społecznym na tego rodzaju imprezy. Stąd organizatorzy podjęli decyzję o kontynuowaniu tego typu akcji w regionie.

 


 

Nagroda dla Szpitala

W ramach kampanii "Życie w płynie - 10 lat nowoczesnej płynoterapii w Polsce" zorganizowany został przez firmę Fresenius Kabi Polska konkurs "Lider nowoczesnej płynoterapii". Założeniem konkursu bylo podkreślenie roli płynoterapii w lecznictwie szpitalnym. Jego celem było wyłonieniem placówek i samorządów które w ciągu ostatnich 10 lat podjęły działania zwiększające bezpieczeństwo płynoterapii na oddziałach szpitalnych. Miło nam poinformować że jedną z trzech równorzędnych nagród głównych została przyznana naszemu Szpitalowi. Praca konkursowa została przygotowana przez Pielęgniarkę Oddziałową Oddziału Anestezjologii mgr Zofię Kowalczyk. Uroczyste wręczenie nagrody w postaci pompy infuzyjnej odbyło się w dniu 21.06.2017 roku w fabryce Fresenius Kabi Polska w Kutnie.
Globe_tile_icon
Szpital on-line

Możesz korzystać z rezerwacji on-line.

Załóż konto na portalu,
wybierz poradnię
i zarezerwuj wizytę przez Internet!

Pointer_tile_icon
Jak nas znaleźć

SPZOZ
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3
ul. Energetyków 46, 44-200 Rybnik

tel.: 32-42-91-251
fax.: 32-42-28-272
email: szpital@szpital.rybnik.pl